Zvyšování daní v USA

USA a Chorvatsko

Před několika týdny jsme vás informovali o schválení zákona o infrastruktuře Senátem USA a o přípravě rozpočtového balíčku v hodnotě 3,5 bilionu USD. (Připomeňme si zde). Oba legislativní návrhy tak naplňují proklamované předvolební plány demokratické strany a prezidenta Joa Bidena. Joe Biden se však rozhodl pokročit dál a uskutečnit další ze svých kampaňových cílů, zvýšit daně korporacím a nejbohatším Američanům.

Daňový výbor Sněmovny reprezentantů (Ways and Means Committee) tak počátkem tohoto týdne představil návrh nového daňového zákona, který má za cíl přinést do státní pokladny v průběhu následujících let biliony dolarů navíc. Demokraté si od vyšších daní slibují alespoň částečné pokrytí plánovaných výdajů.

Samotný návrh poté upravuje například zvýšení korporátní daně pro firmy s obratem nad 5 milionů dolarů ze současných 21 % na 26,5 %, zvýšení horní hranice daně z kapitálových výnosů ze současných 20 % na 25 % nebo také zvýšení nejvyšší sazby daně z příjmů, kterou platí Američané s příjmy nejméně 400 tisíc dolarů ročně, z 37 na 39,6 procenta. Je vhodné zmínit, že i pokud návrh projde beze změn, většina sazeb nebude vyšší, než před rokem 2017, kdy byl přijat Tax Cuts and Jobs Act of 2017 za prezidenta Donalda Trumpa.

Už nyní se návrh potkává s tvrdou kritikou ze strany mnoha republikánů a je zřejmé, že legislativní proces se neobejde bez komplikací.

Příspěvek Zvyšování daní v USA pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme