Salvador buduje síť bitcoinových bankomatů

Salvador mílovými kroky postupuje k usazení bitcoinu do každodenního života svých občanů. Začátkem září došlo k avizovanému spuštění oficiální salvadorské státní kryptoměnné peněženky Chivo (o dalších přípravných krocích si přečtěte např. zde. Nyní se salvadorská vláda zabývá zřízením sítě bitcoinových bankomatů. Ke dni vydání tohoto článku je jich v zemi přes 200, přičemž rovných 200 jich přibylo jen v průběhu září.

Tím Salvador v počtu bitcoinových bankomatů překonal Velkou Británii a zařadil se tak na třetí příčku co do počtu bitcoinových bankomatů v zemi – více (ač o řád až dva) jich je jen v USA a Kanadě. Uvážíme-li v porovnání s maličkým Salvadorem olbřímí rozměry obou států, jedná se o vcelku úctyhodnou síť.

Bitcoinové bankomaty, či spíše myšlenka, kterou ztělesňují, mají však v zemi i své kritiky. Nadpoloviční většina obyvatel Salvadoru dle průzkumu provedeného El Salvador Central American University postrádá informační kapitál potřebný k pochopení mechanismu fungování kryptoměn. V rámci jednoho z protestů proti zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v rámci manifestace strachu z neznámého tak jeden z bitcoinových bankomatů, tedy alespoň jeho hořlavé části, lehl popelem.

Příspěvek Salvador buduje síť bitcoinových bankomatů pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme