Zóna volného obchodu v Šanghaji přivítá významného správce fondu Vanguard

Vanguard, světová největší společnost podílových fondů, oficiálně zahájila dceřinou společnost v úplném vlastnictví v Zóně volného obchodu v Šanghaji na konci května.

Tato nová dceřiná společnost se přidává k Fidelity International, JP Morgan, Aberdeen Asset Management a Bridgewater Associates jako jedna z mála společností, která se zabývá správou investic za účelem založení zcela čínských podniků na čínské pevnině s tím, že brzy může sloužit čínským spotřebitelům, jakmile bude trh otevřen.

Vanguardova dceřiná společnost bude ze začátku zahajovat řízení investic, investiční poradenství, výzkum a vzdělávací funkce, které jsou hlavně zaměřené na institucionální investory, jež chtějí přidělit aktiva zámoří. Mezi stávající klienty patří pojišťovny, banky, správci majetku a další finanční instituce.
Vanguard říká, že doufá, že čínské úřady povolí, aby domy zahraničních investičních fondů prodávaly produkty na pevnině v příštích 3-5 letech, což umožní společnosti Vanguard, aby plnila závazky vůči obyčejným čínským investorům.

William McNabb, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Vanguard podotkl, že nová dceřiná společnost je důležitým krokem pro podnikání společnosti Vanguard a upevňuje tak svůj závazek vůči Číně.

Šanghajská pilotní zóna volného obchodu vznikla v roce 2013 a nabízí společnostem několik daňových preferencí. Zahrnuje to spojenou plochu, high-tech park, finanční oblast a exportní zónu zpracování.

Příspěvek Zóna volného obchodu v Šanghaji přivítá významného správce fondu Vanguard pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme