Za účelem úspěchu v investování je zapotřebí dodržet základní principy.

Chybování v oblasti investic se moc nevyplácí. O tom může vyprávět každý podnikatel. Pokud ovšem dodržíte základní pravidla, nemusíte být ani vysokoškolským studentem, ani investorským géniem.

  1. pravidlo investora zní “Rozděluj”. V praxi to znamená, že se riziko rozdělí pro investované peníze mezi různé produkty, čas, prostor a regiony. Neustále rovněž platí, že se musí diverzifikovat míra dostupnosti peněz. V porovnání s minulostí dnes mají investoři novou možnost, o tom, jak investovat. Je to snazší a bezpečnější proces. Lukáš Urbánek ze společnosti Partners ovšem konstatuje, že základní principy tzv. investorského trojúhelníku, který představuje riziko, likvidita, výnos, je platný stále. Dodává, že zkušený investor neinvestuje na jedno místo, ale investuje pouze ty peníze, které nepotřebuje. Měl by tak odolat pokušení, a vyhnout se nabídkám zaručující vysoké výnosy bez rizika. Je přesvědčený, že taková investice neexistuje.
  2. pravidlo investora hovoří o “Emocích na uzdě”. Podle investičního poradce Vladimíra Fichtnera nejčastěji lidi chybují právě, protože neovládají své emoce. Většina investorů začíná s podnikáním v době, kdy je to populární a hodně se o tom mluví v médiích. Princip zůstává stejný, ať už jde o akcie v letech 2000 nebo 2007, nebo bitcoiny ze současnosti. Někteří lidé rovněž ustupují ze svých investic ve chvíli, kdy dané investice nejsou populární. V podobném případě je hlodají ztráty nebo fakt, že se o velkých ztrátách mluví převážně v médiích. Díky emočnímu nevyváženému chování nezkušení investoři nakoupí za vysoké ceny, a naopak prodají za nízké. Výsledkem je to, že prodělávají, nikoli nabývají. Fichtner má za to, že schopný investor nakupuje v nepopulární době za nízké ceny, a prodává dál, když je daná investice známá pro všechny kupující.
  3. Pravidlo investora “Bez plánu ani krok” píše o tom, že si každý investor musí jednotlivé kroky naplánovat a uspořádat v hlavě, co chce dokázat. Musí si spočítat, jaký majetek má k dispozici, a také, jaký je odhad množství peněz, které může investovat v budoucnu. Až po získání těchto informací se zkušený investor pouští do plánování konkrétních investic a výběru vhodných produktů. Bez znalosti přesně pojmenovaných cílů a finančních poměrů dojde k tomu, že budete nakupovat nebo prodávat bez plánu a přeceníte tak své možnosti, shoduje se většina expertů.

Příspěvek Za účelem úspěchu v investování je zapotřebí dodržet základní principy. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme