Firmě Uniles se po novém roce daří. Získala náhradní tendr státního podniku Lesy ČR.

Firma Uniles patřící do skupiny Agrofert získala náhradní tendr státního podniku Lesy České republiky (LČR). Lesům ČR náleží téměř polovina lesů v zemi a ročně těží kolem 8 milionů metrů krychlových dřeva. Uniles podala jednoznačně nejlepší cenovou nabídku na 25 ze 109 soutěžených jednotek. Směřuje k obdržení největších kontraktů. Předběžné výsledky tendrů zveřejnil generální ředitel LČR Daniel Szórád. Celkem do tendrů zaslalo nabídky 38 podniků.

Firmy ve státních lesích fungují na bázi tendrů na pět let. Vypovězené kontrakty se týkají smluv končící postupně k 31. prosinci 2018, 2019, 2020, 2021. Náhradní tendr s názvem Březen 2018+ je složený ze 109 zakázek na lesní práce v objemu 3,9 miliardy korun. Nabídky podniky podaly v pátek 5. ledna 2018. Během března 2018 se na jednotlivých územních jednotkách začne pracovat. Náhradní tendr Březen 2018+ začal ve chvíli, kdy firmy Lesům ČR vypověděly 76 procent kontraktů na lesnické práce, prodej dřeva a těžbu počátkem října. Tehdejší ministr zemědělství Marin Jurečka obhájil usnesení vlády na možnost ukončit smlouvy bez sankce k poslednímu dni v prosinci minulého roku slovy, že pokud by Lesy ČR trvaly na smlouvách, zmiňované podniky se mohly dostat do finančních problémů.

Uniles patří mezi výjimky, jelikož jako jediná firma poslala nabídku na všech 109 jednotek. Společnosti se letos v novém roce opravdu daří. Existuje šance, že dostane největší podíl na těžbu dřeva. Tzv. komplexní zakázka byla vypsaná na 91 jednotkách zahrnující těžbu, pěstební práce a prodej dřeva. Uniles by tak mohl těžit až 1,15 milionu metrů krychlových dřeva. Ředitel LČR Szórád konstatoval, že Uniles zřejmě všech pět jednotek nezíská, protože pravidla říkají, že může získat max. třetinu těžby z daného typu tendru. Na druhém místě ohledně největšího objemu těžby dřeva by se měla objevit skupina Petra s 1,23 milionu metrů krychlových.

Co se týče umístění ostatních českých společností, za Uniles se umístila na stejném místě firma Kloboucká lesní a Jihozápadní dřevařská s 11 nejlepšími nabídkami. Rovněž se umístila firma ACLESIA s 9 jednotkami, skupina Petra s 8 jednotkami a podnik Stora Enso Wood Products Ždírec s číslem 6. Je zřejmé, že z celkových 38 firem, získá 25 z nich minimálně po jedné zakázce.

Největší ztráty zažila společnost PROGLES, o které se ví, že se do tendru nepřihlásila, a opustila tak 14 jednotek, o které měla znovu bojovat.

Příspěvek Firmě Uniles se po novém roce daří. Získala náhradní tendr státního podniku Lesy ČR. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme