Ve Švédsku existuje fond na whisky. Je první na světě.

Stockholm nově investoval do vzácné whisky, která je první svého druhu na světě. Milovník whisky Christian Svantesson, který ve Švédsku patří k respektovaným znalcům, hovoří o zhodnocení financí ve výši 10 % za rok a s náhledem investic na šest let. Fond nese název Single Malt Fund a investorům nabízí menší podíly ve sbírkách těchto vzácných destilátů. Pět portfolio manažerů je zodpovědných za výběr whisky ve sbírkách fondu. Lahve z kolekce jsou k nalezení i na internetu, fond se tak snaží o poskytnutí potřeb koncovým zákazníkům.

Švédský úřad pro dohled nad finančním trhem bude mít na starosti právě tento fond, kterému se podařilo získat povolení k registraci na burze v hlavním městě Švédska. Jedná se tak o první regulovaný a veřejně obchodovaný fond s tématem whisky na světě.

Jak je všeobecně známo, whisky patří mezi exkluzivní alkoholické nápoje pro bohatší vrstvy obyvatel. Rekordní částka zaplacená v dražbě za tento luxusní drink padla před čtyřmi lety v aukci Sotheby´s v Číně. Konečná částka v prodeji činila 628 tisíc dolarů, asi 13 milionů korun a jednalo se o šest litrů lahodné whisky Macallan M. Nikdo s výslednou sumou nepočítal, všichni odhadovali čtyřnásobně nižší cenu, když se tato whisky dostala na trh v roce 2013.

Svantesson doufá, že se takto raritní destilát stane pro jeho milovníky dostupnějším a hodnotnějším. Očekává tak nárůst poptávky celosvětově. Inspirací k založení fondu je vlastní zapálení a vášeň, se kterou přistupuje k tomuto nápoji. Uvedl, že „si uvědomuje, o kolik jeho vlastní sbírky whisky nabyly na ceně. Chtěl tak využít příležitosti a nabídnout investorům profesionální příležitost. “Jelikož je v srdci veliký fanoušek whisky s podnikatelským duchem, ve fondu tak zkombinoval obě kvality.

Příspěvek Ve Švédsku existuje fond na whisky. Je první na světě. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme