Německý Volkswagen si chce vylepšit jméno

Volkswagen se rozhodl pro spalování zemního plynu, namísto uhlí, ve svých dvou elektrárnách ve výrobním koncernu ve Wolfsburgu. Tyto elektrárny, které dodávají teplo jak do Wolfsburgu, tak do největší evropské automobilky VW, na nový druh paliva přejdou v letech 2021 a 2022.

Německo je dlouhodobě závislé na uhlí více než ostatní rozvinuté země. Z průzkumu Mezinárodní agentury pro energii IEA vyplývá, že až 43 % energie je v Německu vyráběno z uhlí. Naopak ve Francii jsou to pouze 2 %. V Anglii konečná hodnota činí 9 %, a ve Spojených Státech bylo zjištěno 31 %. V Německu upadá výkon jaderných elektráren, zatímco se dopředu posouvají větrné elektrárny. K uzavření všech jaderných elektráren má dojít do roku 2022 díky jaderné havárii v Japonské Fukušimě před 7 lety.

Vzhledem k nedávné kauze ohledně podvádění při testování emisí vozů s naftovými motory se německý VW snaží očistit své jméno, stimulovat prodeje s cílem zvýšit tržní hodnotu automobilky, která kvůli skandálu s emisí klesla na polovinu. Tím, že Volkswagen podporuje automobily na elektrický pohon, řadí se mezi ekologické lídry. S tím souvisí jejich slib ohledně snížení jejich škodlivého dopadu na životní prostředí. Mezi lety 2010 až 2025 má dojít ke slibovanému zlepšení až o 45 %. Řešení vidí v modernizaci elektráren. Vedoucí skupiny pro otázky životního prostředí Stephan Krinke se nechal slyšet, že by tyto změny měly rovněž snížit spotřebu vody, objemu odpadů a další emise.

Příspěvek Německý Volkswagen si chce vylepšit jméno pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme