České firmy si budují kvalitní jméno i v Peru. Naše stavební materiály jsou Peruánci velmi vyhledávané.

Peruánské stavebnictví opět vykazuje růst. Zdá se, že překonalo recesi, která trvala dlouhé dva roky. Na to slyší především české firmy, které již léta do Peru exportují keramické obklady a dlažby, ocelová řešení a vzpěry, plastová potrubí a ruční nářadí.

Po detailnějším pohledu do minulosti, je zřejmé, že se tamní stavebnictví vyvíjí slibně kupředu. Přitom v roce 2015 pokleslo o 5,8 % a o rok později o 3,1 %. Minulý rok porostlo o celé jedno procento. V letošním roce se očekává růst až na 8 %. Jako nejrychleji rostoucí segment se ukázala být stavba rezidenčních nemovitostí. Ve větších městech jako Lima nebo Arequipa vznikají projekty na nové kancelářské výškové budovy.

K obnově růstu peruánského sektoru stavebnictví by mohlo dojít i ve spojitosti s Českou republikou nebo Peru. Nejznámější a nejúspěšnější byla položka ocelové konstrukce, která postoupila z 15.místa na 3. za pouhý rok. V této oblasti se do Peru dodávaly hlavně lešení a vzpěry.

Pro bližší seznámení se s peruánským trhem a získáním kvalitních kontaktů slouží stavební veletrh Excon, který je v mezinárodním měřítku každý rok. Zaštiťuje je peruánská stavební komora CAPECO, která spravuje oborový adresář. Právě české materiály a stavební technologie byly v minulých letech na tomto veletrhu představeny. Následovala velmi příjemná zpětná vazba. Někoho může zajímat i skutečnost, že některé technologie vyrobené za hranicemi byly doplněné o české komponenty, jako kontrolní panely. České stavební firmy vynikají právě ve výrobě konkrétních technologií, materiálů a komponentů.

Na závěr je důležité zmínit, že pokud chceme být nadále úspěšnými dodavateli na peruánský trh, musíme mít osobní kontakty a vytrvalou komunikaci s místními partnery, kteří jsou s tamní poptávkou nejvíce obeznámeni.

Příspěvek České firmy si budují kvalitní jméno i v Peru. Naše stavební materiály jsou Peruánci velmi vyhledávané. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme