USA činí tvrdý krok proti čínským firmám

čína

Spojené státy americké chtějí na vlastní burze omezit přítomnost firem z Číny. V tuto chvíli schválil senát USA návrh zákona, který by zakázal obchodování s akciemi mnohých čínských firem. Další fází je potvrzení tohoto kroku tzv. sněmovnou reprezentantů a prezidentem Donaldem J. Trumpem.

Dle znění navrženého zákona tak má být nově požadováno, aby zahraniční podniky, které obchodují své akcie na burzách v USA, dodržovaly pravidla spojená s oblastí finančnictví (jako např. audit) dle právních předpisů USA. Rovněž budou muset takové firmy také sdělit skutečnost, zda jsou jejich skutečnými majiteli vlády některých států (či alespoň vládní instituce) či je nad nim alespoň vykonáván takovými subjekty dohled.

Nová legislativa se samozřejmě uplatní plošně pro všechny společnosti participující na amerických trzích, ale hovoří se o skutečnosti, že cílem jsou primárně společnosti sídlící v Číně. Názory veřejnosti se často shodují na skutečnosti, že tento tah je vyústěním současných vztahů mezi oběma velmocemi. USA již několik týdnů viní Čínu z celosvětového rozmachu koronaviru a začínají jí za to dokonce pomalu skládat účet.

Poměrně nedávno vyjednaná obchodní smlouva tak nejspíš, alespoň prozatím, pozbývá své materiální platnosti. Jak se situace nakonec vyvine sleduje často s obavami ve své podstatě celý svět. Je totiž samozřejmé, že trhy Číny a USA jsou na sobě velmi silně závislé. Jejich vzájemný vztah však velmi podstatně ovlivňuje mnoho dalších (i mezinárodních) trhů a nemalou řadu odlišných státních ekonomik.

Příspěvek USA činí tvrdý krok proti čínským firmám pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme