Těžba bitcoinů bude dražší než jejich reální hodnota. Takové jsou odhady do budoucna.

Nejvyužívanější kryptoměnu bitcoin čekají perné chvíle. Jelikož výrazně padá kurz, těžba bitcoinu se zjevně prodraží. Pro kyberměny tento pokles představuje vážné důsledky. Hlavním důvodem oblíbenosti virtuálních mincí je skutečnost, že jejich uživatelé nemusí nic platit. Postačí jim, když si nainstalují speciální software, pomocí kterého mohou bitcoin poměrně snadno těžit. Program funguje na principu předem nastavených výpočtů, které vedou k těžbě virtuálních mincí, za které si člověk může koupit prakticky cokoliv.

Vzhledem k tomu, že se jejich těžba čím dál více zpomaluje, zvyšují se tím nároky na energetiku. Jinými slovy těžba jediné mince může trvat až několik týdnů. Server CoinWarz uvedl, že již brzo se vyšplhá cena těžby bitcoinů na větší částky, než je skutečná hodnota dané kyberměny. Na začátku letošního roku se těžba jedné mince vyhoupla na částku 142 414 Kč. Odhaduje se, že se energetická náročnost během druhého kvartálu dostane na neuvěřitelných 292 569 Kč. Hodnota jedné mince přitom činí 185 758 Kč.

Jedinou šancí na zlepšení by byl dramatický nárůst kurzů, v opačném případě by těžba kryptoměn byla prodělečná. Jejich popularita by tak klesla. Princip specializovaných softwarů spočívá v tom, že jsou naprogramovány tak, aby uvolňovaly nové mince stabilním, ale stále sestupným tempem.

Lidé, kteří si těží kryptoměny doma, představují v současnosti výjimku. Například v Číně existuje řada datových center s desetitisíci výkonnými počítači, které jsou určené těžbě virtuálních mincí. Z dostupných informací vyplývá, že se v Číně těží až 60 % celkové těžby bitcoinů. Amerika stojí na druhém místě s 16 %. Zbylá procenta tvoří jiné světové státy.

Příspěvek Těžba bitcoinů bude dražší než jejich reální hodnota. Takové jsou odhady do budoucna. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme