Tether zablokoval uživatelské adresy, na kterých se nachází 160 milionů USDT

Tether, emitent největšího světového stablecoinu USDT, ve čtvrtek zmrazil tři adresy na blockchainu Ethereum, na kterých jsou držena aktiva v hodnotě 160 milionů dolarů. Jde tak o jeden z prvních větších zásahů do jinak pro zatím stále decentralizovaného kryptoměnového světa.

Tether používá pro provozování své kryptoměnové sítě blockchain Ethera, na kterém vytvořil takzvaný ERC-20 token – stablecoin USDT. Jedná se tedy o kryptoměny se svým vlastním zdrojovým kódem, které však nemají svůj vlastní blockchain a namísto toho využívají blockchain kryptoměny Ethereum.

Dle vyjádření společnosti, Tether zařadil adresy na černou listinu na žádost orgánů činných v trestním řízení, s kterými údajně v dohledu nad podezřelými účty pravidelně spolupracuje. Nebylo to však poprvé, kdy byly adresy s USDT zablokovány, Tether kontroluje podezřelou aktivitu na svých účtech od listopadu 2017 a k dnešnímu dni zmrazil již přes 563 adres.

Tether je od svého počátku terčem kritiky na několika frontách, především je však kritizována jeho centralizace a náchylnost k nátlaku z vnější.

Příspěvek Tether zablokoval uživatelské adresy, na kterých se nachází 160 milionů USDT pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme