Pakistánská vláda plánuje zákaz kryptoměn

O tom, že se ke kryptoměnám staví skepticky asijské velmoci jako je Čína nebo Indie, jsme vás již informovali na našem webu v průběhu minulého roku (připomeňte si například zde). Zdá se však, že se kryptoměnov‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ý‎‎‎‎‎‎‎‎ skepticismus v Asii šíří rychlostí světla a kryptoměny plánuje zakázat další stát, Pákistán.

Pákistánská centrální banka tento t‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ýden doporučila zakázat kryptoměny s odůvodněním, že používání kryptoměn vede k odlivu kapitálu ze země. Dle centrání banky jsou všechny kryptoměny vydány mimo Pákistán a tím, že si pákistánští obyvatelé tokeny koupí, pošlou kapitál do zahraničí. Mluvčí banky prohlásil následující: „Pákistánská centrální banka má obavy z obchodování s kryptoměnami jednotlivci i právnick‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ými osobami, protože to vede k odlivu deviz ze země.“

Krátce po vyjádření banky se ke kritice kryptoměn přidali i zástupci ministerstva financí a Komise pro cenné papíry a burzy Pákistánu (SECP). Bude otázkou následujících t‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ýdnů, jaké v‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ýsledné stanovisko se rozhodne pákistanská vláda ke kryptoměnám zastávat.

Příspěvek Pakistánská vláda plánuje zákaz kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme