Silné a slabé stránky fondu J&T Money

blur-1853262_1920

Fond J&T Money patří mezi oblíbené konzervativní fondy. Jeho značnou nevýhodou je vysoká koncentrace kreditního rizika. Naopak jeho benefit spočívá ve stabilních výnosech s minimální volatilitou, které se nabízí investorům. Perspektivně lze do příštích dvou let očekávat výnosy kolem 2 % p.a.

S oblibou tento fond používají klienti i zprostředkovatelé, protože jeho výhodu představuje stabilní růst hodnoty podílových listů. Oficiálně se o něm hovoří jako o fondu smíšeném, plní si ale i funkci fondu peněžních trhů.

Jeho začátky se datují do roku 2012. Je důležité podotknout, že od té doby stoupla čistá hodnota podílových listů fondu o krásných 27 %, což je 4,4 % p.a. Velká část portfolia fondu nemá reálné tržní ocenění, ta většinou vyplývají z kotací od J&T banky. Vzhledem k nabízeným službám a veliké oblíbenosti si vysloužil i řadu ocenění, například nejedno vítězství v anketě Zlatá koruna v kategorii smíšených konzervativních fondů.

J&T Money se primárně zaměřuje na investice do dluhových cenných papírů skupiny J&T a spřátelených firem. Jinými slovy slouží jako zdroj cizího kapitálu pro aktivity podnikatelů jako Jozefa tkáče, Patrika Tkáče, Ivana Jakaboviče, Daniela Křetínského nebo Radovana Vítka.

Do budoucna se počítá s nižšími výnosy. Hrubý výnos do splatnosti portfolia fondu se nyní pohybuje na 3,9 % p.a. Čisté výnosy by dle odhadu v příštích dvou letech měly být menší než 2 % p.a. Nízká volatilita by u hodnoty podílových listů měla zůstat. Dle statutu vstupní poplatek fondu činí nejvýše 3 %. Výstupní poplatek účtován není.

Tento fond má potenciál kladného zhodnocení i v této nejasné době. Zejména proto, že investuje do dluhopisů s vyššími úroky s krátkou dobou do splatnosti a bez reálného tržního ocenění. Doporučení pro investory je tedy takové, že investice do konzervativního fondu J&T Money je stále smysluplným krokem. Musí ovšem přemýšlet realisticky. Jeho výnosnost bude totiž chvíli na hraně inflace.

Příspěvek Silné a slabé stránky fondu J&T Money pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme