Neprůstřelné vesty firmy Moira zaujaly rovněž americkou FBI. Expandují tak výrobky po celém světě

Strakonická textilní firma Moira je u nás a ve světě známá i díky výrobě neprůstřelných vest. Právě o ně se nyní zajímá Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ve Spojených Státech. Moira včetně vývoje a výroby vest přináší na sportovní trh také funkční prádlo.

FBI se tyto skryté vesty zalíbily na veletrhu IWA v Norimberku. Výkonná ředitelka firmy Marcela Vlčková je nadšená z úspěchu, jaký vesty vyvolaly. Například skryté vesty Spirit z funkčních materiálů, za jejíž výrobou stojí firma 4M Systems, Česká zbrojovka a Moira již prošly rukama i Kolumbijcům, konkrétně protidrogové jednotce Gaulla. Po jejich vyzkoušení se rozhodli si vesty objednat. Hlavním důvodem je údajně schopnost vest odvádět vlhkost a také fakt, že jsou skryté. Vývoj takové vesty trvá dva až tři roky. Zásadní je, že tělo v Moiře zůstává v suchu a teple.

Vlčková uvedla, že „Kolumbijci hodně řešili, že když se dokázali infiltrovat mezi gangy, tak když se zjistilo, že mají vesty, zastřelili je. Museli je přestat nosit, tak teď jsou (z vest Moiry) nadšení. Vyřizují si papíry, aby si je mohli dovézt.” V sázce jsou stovky kusů.

Neprůstřelné vesty Moira prodává i do zahraničí. Kupříkladu vojáci v Keni také přišli české Moiře na chuť a výrobky si koupili. V ČR v současnosti firma dodá v rozmezí dvou měsíců kolekci triček URNĚ, což je Útvar rychlého nasazení. Díky kontaktům České zbrojovky vojáci dělají zátěžové testy prádla Moira v různých zemích od Malajsie s nadměrnou vlhkostí až po vysokohorské Peru. Nově se vojákům nabízí i triko Cell Tec, které je určené do všech klimatických podmínek. Na prádle pro vojáky jsou ale jiné střihy, než jaké jsou ve funkčních zónách a v kapsách šité pro sportovce a horolezce.

Příspěvek Neprůstřelné vesty firmy Moira zaujaly rovněž americkou FBI. Expandují tak výrobky po celém světě pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme