Česká pošta má nového generálního ředitele Romana Knapa

Novým generálním ředitelem České pošty je Roman Knap, teď už bývalý šéf společnosti SAP v ČR a na Slovensku. O výsledcích výběrového řízení na post generálního ředitele České pošty informovalo ministerstvo vnitra. Celkem 19 uchazečů bojovalo ve výběrovém řízení o tento významný post, 13 z nich splnilo podmínky a postoupilo do kol osobních pohovorů.

Resort na začátku týdne oznámil, že v příštích dnech bude jednat Knap s ministerstvem vnitra. Hlavním tématem diskuzí bude ujištění se o dalším postupu včetně konkrétního termínu nástupu Knapa do funkce ředitele.

V únoru došlo na odvolání tehdejšího ředitele pošty Martina Elkána, od kterého funkci přechodně převzal Vít Bukvic. Naštěstí, má česká pošta již oficiálního ředitele, kterým se nově stal Knap. Elkán byl trnem v oku ministru vnitra Lubomíru Metnarovi, který jej kritizoval především za absenci vize dalšího směřování státního podniku. To byl hlavní důvod proto, aby Metnar Elkána z postu generálního ředitele odvolal. Ministr vnitra v demisi byl v té době přesvědčený, že podnik musí zrychlit v oblasti franšízingu v projektu Pošta Partner, ale také zmodernizovat třídicí uzly či balíková centra. Dalším bodem je zkvalitnění IT infrastruktury se zaměřením na portfolio služeb, které přináší finanční efekty. Elkán působil na pozici generálního ředitele od června roku 2014. Byl jmenován Metnarovým předchůdcem, kterým byl Milan Chovanec.

Příspěvek Česká pošta má nového generálního ředitele Romana Knapa pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme