Potenciální sankce v souvislosti s nepřijetím AML pravidel

AML směrnice

Počátkem letošního února Evropská unie formálně započala s řízením proti 8 členským státům v souvislosti s neplněním povinnosti implementace pravidel pro boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Jedná se o Portugalsko, Nizozemí, Kypr, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko, Španělsko a Slovensko.

V praxi se tak jedná o povinnost implementace V. AML směrnice, která měla proběhnout nejpozději 10. ledna letošního roku. Zmíněná směrnice má za cíl lépe odrážet pokusy o skrytí vlastnických struktur společností a řetězených holdingů. Stejně tak poprvé směrnice pracuje s kryptoměnami a staví pro ně tak v unijním měřítku právní základ. V případě kryptoměn chce Evropská Unie věnovat zvláštní pozornost jejich burzám. Příkladem budiž skutečnost, kdy s kryptoměnami nepůjde nadále obchodovat anonymně.

V tuto chvíli byly dotčené členské státy vyrozuměny o skutečnosti, že nesplnily povinnosti požadované transpozicí směrnice. Začíná tak rozsáhlý právně-administrativní proces, na jehož konci mohou být značné pokuty, ale také možnost, že tyto státy dostanou přidělený další čas pro dostatečnou implementaci zmíněné směrnice.

Příspěvek Potenciální sankce v souvislosti s nepřijetím AML pravidel pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme