Ekonomické dopady koronaviru se nevyhnuly ani kryptoměnám

Komodity - koronavirus

Společnost po dlouhých letech zažívá opravdu celosvětovou pandemii. Ta má dopady jak populační, tak ekonomické. A v těchto, pro ekonomiku extrémně náročných časech, se ukazuje, jak zrádným artiklem mohou být kryptoměny. Ty totiž zažívají opravdu historické výkyvy hodnot, končící obrovskými propady.

Modelovým příkladem budiž nejznámější kryptoměna, tj. Bitcoin. Přestože ještě před několika týdny atakoval hranici 10.000 amerických dolarů za minci, dnes je jeho hodnota ani ne poloviční. Výjimkou nejsou ani náhlé propady o 15 % jeho hodnoty. Poslední velký propad mělo způsobit oznámení americké centrální banky, která snížila úrokové sazby o celý jeden procentní bod na rozmezí 0 – 0,25 % za cílem alespoň dočasně ustálit obchodní trhy, což se ale příliš nepovedlo.

Zmíněná opatření se samozřejmě nedotkla jenom nejznámější kryptoměny, ale tento negativní stav se nevyhnul ani dalším virtuálním měnám, jako jsou Litecoin či Ethereum. Dokonce i tak stabilní komodity, jako je např. zlato, zaznamenávají největší propad hodnoty za celá desetiletí.

Největší zastánci kryptoměn však klidní paniku. Dle jejich názorů totiž v situaci, kdy centrální banky emitují stále více fyzických bankovek, Bitcoin snížil svoji produkci na polovinu. Měl by tak představovat poměrně bezpečnou možnost uchování hodnoty. Navíc se dá očekávat, že ve chvíli, kdy současný stav pomine, jeho hodnota opět prudce vystoupí nahoru.

Příspěvek Ekonomické dopady koronaviru se nevyhnuly ani kryptoměnám pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme