Ostrov Man zveřejnil třetí zprávu hodnotící Brexit

brexit

Vláda Ostrova Man zveřejnila třetí zprávu posuzující důsledky vystoupení Spojeného království (UK) z Evropské Unie.

Zpráva například uvádí, že jelikož Ostrov Man sám nikdy nebyl členem Evropské Unie a ani nebyl jinak zahrnut do členství UK v EU, nevýhody plynoucí z vystoupení UK z EU jsou pro něj poměrně malé.

Co však zpráva bere na vědomí je fakt, že vzhledem k blízkému ekonomickému a politickému vztahu Ostrova Man a Spojeného království, se Ostrov Man všem důsledkům Brexitu nevyhne, neboť právě v důsledku úzkého spojení všechny problémy vyvstávající v UK, ovlivňují i Ostrov Man.

Podle výše uvedené zprávy je stále vysoká míra nejistoty, ale i nadále bude pokračovat práce vlády Ostrova Man na čtyřech bodech, které si dříve stanovila. Zpráva dále říká, že je velmi pravděpodobné, že Ostrov Man (spolu se Spojeným královstvím) se dostane mimo celní unii EU. Není však sporu, že vystoupení UK z EU bude mít na smluvní vztahy mezi Ostrovem Man a UK vliv.

V úvodu této zprávy vrchní ministr Ostrova Man, Howard Quaylem, řekl, že Brexit je mezinárodní událost mimo kontrolu Ostrova Man. Dodal ještě: „Musíme se ujistit, že naše reakce bude adekvátní. Chceme pokračovat v obchodu s EU, minimalizovat tak rizika plynoucí z Brexitu a co nejvíce využít jakoukoli příležitost, která přijde. Musíme vzít na vědomí, že podoba nových vtahů s Evropou bude záviset na tom, co si samo Spojené království dokáže zajistit a momentálně je velmi těžké odhadnout, jaká podoba to bude. Spojené království stále konstruuje svou vyjednávací pozici. Vedeme jednání s představiteli vlády UK, abychom se ujistili, že dopadu Brexitu i potenciálnímu budoucímu vývoji, je dobře porozuměno. Ať už však bude vztah mezi Spojeným královstvím a Evropskou Unií jakýkoli, na naše vztahy se Spojeným královstvím toto nebude mít vliv.“

Příspěvek Ostrov Man zveřejnil třetí zprávu hodnotící Brexit pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme