Ostravská huť ArcelorMittal se bude prodávat

Firma ArcelorMittal započala jednání s potenciálními zájemci o prodeji její huti v Ostravě spolu s dalšími podniky po celé Evropě nabízené v rámci kompenzace za koupi italské ocelárny Ilva. Podle mluvčí ArcelorMittal Ostrava Báry Černé Dvořákové byl tento záměr odsouhlasen rovněž Evropskou komisí.

Pro ArcelorMittal Ostrava v současnosti pracuje asi 6 500 zaměstnanců. Jeho roční výroby se pohybují kolem 2 miliónů tun oceli hlavně pro oblasti strojírenství a stavebnictví. Expedují do více než 40 zemí.

Na jednu stranu se Mittal může těšit ze schválení akvizice, ze strany druhé musí prodat několik evropských podniků včetně ostravské huti do konce roku 2018. Generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Ašók Patil se nechal slyšet, že „ostravská huť bude prodána jako fungující výrobník podnik, bez redukce kapacit či pracovních míst. “ Nový majitel by tudíž neměl ovlivňovat fungování firmy. Cílem je stále vytvořit dostatečně silnou konkurenci.

Během procesu prodeje budou systémy skupiny ArcelorMittal odděleny, aby nedošlo ke snížení konkurenceschopnosti. Mluvčí Dvořáková se svěřila, že správce odděleného majetku bude vystupovat v roli generálního ředitele a bude podléhat dohledu kontrolního správce zodpovědného přímo Evropské komisi. Jeho jmenování musí tato komise napřed schválit.

Do situace se samozřejmě začaly zapojovat odbory. Odboráři ze Základní organizace OS KOVO Mittal Steel Ostrava-3 Servis požadují příslib nového majitele, pokud dojde ke zmiňovanému prodeji, aby minimálně 10 let udržoval současný objem výroby, naplněnost zakázek spolu s prodejem. Chtějí, aby podnik prodával jako celek včetně dceřiných a sesterských firem.

Příspěvek Ostravská huť ArcelorMittal se bude prodávat pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme