Nejvhodnější investice napříč generacemi

Je známo, že lidé investují své finance. Jednak chtějí dosáhnout lepšího vzdělání, touží poznávat cizí země, a v neposlední řadě doufají, že se jejich konto rozmnoží. Po nedávném průzkumu je ale zjevné, že v dnešním světě panují značné generační rozdíly v představách o investicích. Aktuální průzkum měla na starosti společnost Ipsos pro Broker Consulting. Celkem dotazovali asi 1600 lidí.

Cílem průzkumu bylo zkoumat současné generace dvacátníků, čtyřicátníků a šedesátníků. Z výsledků vyplývá, že pro všechny generace představuje koupě nemovitosti nejvhodnější investici. V průměru tak smýšlí 65 % tázaných, přičemž nejvíce jsou k tomu nakloněni starší občané ve věku od 60 do 69 let.

Akciové fondy obsadily druhou příčku v oblíbenosti způsobu investování. V tomto případě se ale ukazují veliké generační rozdíly. Zatímco dvě třetiny mladých lidí mezi 20 až 29 lety označily tyto fondy jako investici, u nejstarší generace to za investování považuje necelá polovina, tedy 46 %. Celkem 52 % ze skupiny lidí středního věku se domnívají, že jsou akciové fondy vhodným způsobem investování. Pro nejstarší generaci představuje nejčastěji zlato synonymum investice. Nejmladší si zase oblíbili kryptoměny. Tato generace je zvyklá na virtuální svět, není to tudíž překvapením.

S klesajícím věkem přibývá nedůvěra ve státem podporované penzijní produkty jako vhodnou investici. U šedesátníků jim důvěřuje pouhých 18 %, u čtyřicátníků křivka klesla na 11 %, a na konec u nejmladších jim důvěřuje jen každý patnáctý.

Příspěvek Nejvhodnější investice napříč generacemi pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme