Odkoupí saudskoarabský fond akcie od firmy Tesla?

Elon Musk, známý především jako zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla, se snaží najít někoho, kdo odkoupí akcie jeho firmy a stáhne je z trhu s veřejnými akciemi. Mezi možné kupce patří státní investiční fond ze Saudské Arábie. Podle toho, co napsal Musk na svůj blog, je zřejmé, že o tomto fondu uvažuje, ale k podepsání smlouvy dosud nedošlo.

Saúdskoarabský fond by chtěl z úspěšného výrobce elektrických aut udělat soukromý podnik. Musk podotkl, že se o této variantě hovoří už dva roky. Fond přitom nedávno zakoupil pět procent akcií Tesly. Především se o něm hovoří jako o fondu, který investuje do technologických firem. Teslu by v soukromých rukou viděli rádi někteří analytici. Agentura Reuters ale vyjádřila obavy analytiků nad tím, zda bude mít firma na soukromý podnik dostatek financí.

Zhruba v polovině srpna na svém účtu na twitteru Musk napsal, že možná stáhne akcie firmy z veřejného obchodování. Pro svůj krok má údajně zajištěné financování. Zatím mlčí i fond. Agentura AP informovala o tom, že se o jeho tweet začala zajímat americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Díky Muskově zprávu se na internetu zvedly akcie firmy o téměř 11 %. Investoři spekulují o tom, co za takovým růstem stojí. Shodně se domnívají, že Muskův tweet a následný růst akcií firmy zapříčinil investorům vysoké ztráty.

V době sdílení zmiňovaného příspěvku na twitteru se akcie prodávaly za méně než 360 dolarů za kus. Jinak je Musk nabízel za 420 dolarů. Podle Muska měla o odkoupení akcií za tuto cenu zájem asi třetina akcionářů. V současné době usiluje o širší záběr investování v Tesle. Snaží se tak získat přízeň dalších investorů. Saudská Arábie by ráda investovala i do jiných oblastí než ropa, i to je důvod, proč vyjádřila značný zájem o Teslu.

Příspěvek Odkoupí saudskoarabský fond akcie od firmy Tesla? pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme