Některé kryptoměny mohou sloužit jako cenné papíry, zaznělo u soudu v USA

43938034 – close-up of judge holding document with gavel at desk

Situace ve Spojených státech se ohledně digitálních měn pomalu mění. Federální soud v New Yorku učinil zásadní rozhodnutí. Ve specifickém případě povolil užívání některých kryptoměn jako cenné papíry. Tomuto rozsudku předchází konkrétní precedent, o kterém informovala agentura Reuters.

Jak již bylo řečeno jedná se o jeden případ, a to muže Maksima Zaslavskiyeho, který byl obviněn z podvodu. Údajně okradl investory o zhruba 300 tisíc dolarů s pomocí dvou digitálních mincí REcoin a Diamond. U REcoinu investorům tvrdil, že je krytá nemovitostí, zatímco u Diamondu diamanty. Z právního hlediska se Zaslavskiy dopustil porušení zákona o cenných papírech z roku 1934. Případem se zabýval okrskový soudce Raymond Dearie.

Obhájce obviněného argumentovali tím, že ony digitální mince patří k měnám, tudíž se na ně nemůže nahlížet jako na cenné papíry. Soudce Dearie se ovšem domnívá, že zákon o cenných papírech může být vyložen velmi flexibilně. Jako příklad uvedl vyjádření amerického regulátora – Komise pro cenné papíry a burzy, která jasně stanovuje, že některé kryptoměny mohou být považovány za cenné papíry.

V současnosti se soudci nemohou opřít o právní zákon, který by určoval legální pravidla, a tudíž by vyřešil tuto situaci. Soudce Dearie určil budoucnost podobných soudních případů, když stanovil právní precedent. Z rozhodnutí amerického soudu vyplývá, že některé virtuální měny skutečně mohou sloužit jako cenné papíry.

Příspěvek Některé kryptoměny mohou sloužit jako cenné papíry, zaznělo u soudu v USA pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme