Slavný francouzský fotbalový klub buduje vlastní kryptoměnu

Fotbalový klub ve Francii Paris Saint-Germain hodlá vybudovat vlastní kryptoměnu, aby se mohli fanoušci zapojit do fungování celého klubu. Klub navázal spolupráci s blockchainovým startupem Socios. Jejich nová měna by měla být dokončena v příštím roce na jaře.

Nejde o první fotbalový klub, který zkouší trh s kryptoměnami. Například část týmů anglické Premier League v srpnu uzavřela sponzorský kontrakt s investiční platformou eToro. Ta by měla příspěvky klubům posílat nově pomocí bitcoinu. Další dobrou zprávou správného fungování blockchainu je potvrzení od Evropské fotbalové asociace (UEFA) úspěšného fungování systému na prodej vstupenek na bázi blockchainu.

Uživatelé, kteří si tuto novou minci francouzského klubu pořídí, budou mít jedinečnou možnost volit dres svých oblíbených hráčů, účastnit se setkání s představiteli klubu, či si vybírat soupeře do přátelských utkání, informovala francouzská média.

Nová mince by měla ulehčit práci organizátorům akcí klubu Paris Saint-Germain. Technologii blockchain využívá řada digitálních měn. Klub si od toho rovněž slibuje snadnou identifikaci fanoušků a zabezpečení osobních informací z anket.

Příspěvek Slavný francouzský fotbalový klub buduje vlastní kryptoměnu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme