O rekreační nemovitosti v ČR je o 20-30 % nižší zájem než loni

Na našem webu Vás průběžně informujeme o vývoji cen nemovitostí, hypotečních úrokových sazbách a dalších relevantních faktorech trhu s nemovitostmi. Obecně lze říci, že v posledním půlroce prudce vzrostly jak ceny, tak poptávka po nemovitostech k pronájmu. Ani prodej přitom nezůstává pozadu – je zřejmé, že ač jsou nyní hypotéky drahé, budou ještě dražší, a proto kdo si ještě nyní může investici do nemovitosti dovolit, činí tak.

Existuje vůbec segment trhu s nemovitostmi, kde se situace naopak uklidnila? Ano – a je to právě ten segment, který při příchodu pandemie covid-19 zažil nebývalý boom. Zájem o chaty a chlupy po dvou letech poklesl – oproti minulému loku o 20-30 %. Svůj podíl na tom zřejmě má finální (doufejme) uvolnění opatření proti koronaviru, a tedy návrat cestovního ruchu a konec nucených home office v kombinaci s rostoucími cenami spotřebitelskými i cenami běžných obytných nemovitostí. Jinými slovy – k nákupu rekreačních nemovitostí lidé mají nyní méně důvodů i méně prostředků.

Pokud už se lidé rozhodnou investovat do rekreační nemovitosti, jedná se o nemovitosti celoročně obyvatelné. Zároveň roste zájem o rekreační nemovitosti v zahraničních přímořských oblastech (ponejvíce ve Španělsku a Chorvatsku), které se sice průměrnou kupní cenou vyrovnají bytu 2+1 v Praze, je ovšem možné je výrazně výhodněji pronajímat. Je to organická odpověď na snižující se dostupnost obytných nemovitostí v Praze a dalších velkých městech?

Příspěvek O rekreační nemovitosti v ČR je o 20-30 % nižší zájem než loni pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme