Na co by si investoři měli dát pozor při obchodování s kryptoměnami v roce 2018?

Rok 2017 znamenal pro kryptoměny jako bitcoin, ripple a ioty značné zhodnocení, někdy až v řádech tisíců procent. Konec roku ovšem přinesl zklamání a obavy z toho, co bude. Ztráta třetiny ceny bitcoinu i dalších měn během pár hodin vrátily investory zpět na zem. Seběhly se tři významné události, jednak krachla burza kryptoměn v Koreji, dále samotná Čína odmítla kryptoměny podpořit, a v neposlední řadě nastal prosincový efekt = investoři vybírají zisky.

Důležité je podotknout, že až trojnásobné zvýšení ceny jakéhokoli kryptoměnového instrumentu je více než podezřelé. V případě desetinásobného zhodnocení se již bavíme o tzv. bublině, která dříve nebo později udělá korekci. Všichni investoři by proto měli jednat maximálně obezřetně. Do obchodování s kryptoměnami totiž vstupují emoce, které ovlivňují jejich chování a rozhodování. Cena bitcoinu roste i přesto, že se ve zprávách lidé mohou dočíst možná rizika.

Bitcoin táhne zejména nováčky v oblasti investic. Pro ty, co s obchodováním teprve začínají, je dobré zdůraznit, aby byli nanejvýš opatrní. Kryptoměny jsou velmi volatilní, což pro nováčky není ideální. Experti proto radí si vybrat méně známou kryptoměnu, než je právě bitcoin. Ty méně populární jim totiž mohou nabídnout větší potenciál.

Rok 2018 by mohl znamenat určité změny. V lednu mohli investoři využít lednového efektu, kdy instrumenty převážně dosahovaly nadprůměrného zhodnocení. Bitcoin je stále ten nejpopulárnější z kryptoměn, za zmínku ovšem stojí i jiné tzv. alternativní kryptoměny, které by se v tomto roce mohly zhodnotit až o 200 procent. Mezi ně patří Litecoin, mIOTA, NEO, Verge, WAX.

Příspěvek Na co by si investoři měli dát pozor při obchodování s kryptoměnami v roce 2018? pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme