Microsoft střídá Apple

Microsoft v pátek překonal tržní kapitalizaci Applu a stal seopět nejhodnotnější společností na světě. Změna následuje po představení výsledků hospodaření za uplynulé čtvrtletí, v kterých vyšlo najevo, že i přes rostoucí tržby, se Applunedaří tak, jak se očekávalo. Trh tak na nové zprávy reagoval poklesem ceny akcií Applu o více než 3 %. Microsoft naopak vykázal zisk rekordní a jeho výsledky opět (už 11. čtvrtletí za sebou) překonaly očekávání analytiků.

Při pátečním uzavření trhu činila pak tržní kapitalizace Microsoftu téměř 2,49 bilionu dolarů, zatímco u Applupouhých 2,46 bilionu dolarů. Není to poprvé, co Microsoft předběhl Apple; výrobce Windows překonal tržní kapitulaci Applu již v roce 2018 a ještě jednou v červenci 2020. Překonat Apple se v posledních deseti letech podařilo kromě společnosti Microsoft pouze společnosti Alphabet (mateřské společnosti platformy Google) v roce 2016.

Krom výše zmíněných výjimek tak Apple v průběhu posledního desetiletí poměrně stabilně obhajuje svou pozici jako nejhodnotnější společnosti na světě. Mezi s tím související prvenství patří například, že jako první americká společnost, v roce 2018 dosáhla tržní kapitalizace 1 bilion dolarů, a jen o dva roky později se stala také první americkou společností, která dosáhla tržní kapitalizace 2 biliony dolarů.Není tedy vyloučeno, že Apple někdy v blízké budoucnosti znovu titul nejhodnotnější společnosti světa získá zpět.

Příspěvek Microsoft střídá Apple pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme