Malta odhaluje podstatu případ krytí unikání dat

Ministr financí na Maltě, Edward Scicluna, odmítá obvinění, že by docházelo k unikání dat s 70 000 společnostmi na Maltě, přičemž podle záznamů byly vytvořeny kvůli německým daňovým poplatníkům.

Ministr popisuje tento příběh, který byl převzat z německých a maltských médií jako ´´fake zprávy´´, zároveň uvádí, že Registr společností na ostrově, který je veřejně dostupný online, vlastní značnou menší část společností než se uvádí v médiích a dodává, že Malta nemá registr tzv. offshore společností.

Scicluna také zdůrazňuje maltská pověření jako transparentní a otevřené příslušnosti, které podle něj jsou porovnatelná příznivě s hlavními evropskými zeměmi, včetně Německa.

V komentáři k práci, která proběhla během zasedání Maltského předsednictví v Radě pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN v aj.), Scicluna uvedl, že Malta dodržuje své programové priority, jelikož se podařilo zprostředkovat směrnici o zamezení daňové povinnosti II, a to navzdory závažným překážkám. Zároveň řekl, že je vidět dobrý progres co se týče sestavování evropského tzv. černého listu, který se týká třetích zemích (zemí, které jsou mimo EU). Zmínil, že návrh na evropský společný korporátní daňový základ, což je iniciativa na vytvoření jednotného souboru pravidel pro to, jak korporace EU vypočítají své daně z EU, bude předmětem předběžné diskuse na nadcházející schůzi ECOFIN.

Příspěvek Malta odhaluje podstatu případ krytí unikání dat pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme