Kajmanské ostrovy podporují podniky postižené hurikánem Irma

Vláda na Kajmanských ostrovech uvedla, že pomáhá přibližně 30 firmám poskytujícím finanční služby, které se snaží dočasně přemístit zaměstnance z ostrovů postižených hurikánem Irma na Kajmanské ostrovy.

Většina žádostí pochází od firem na Britských panenských ostrovech, zatímco se obdrželo i několik žádostí od podniků na Bahamách a jedné v Miami.

Aby pomohla postiženým firmám, Imigrační oddělení na území zavedlo dočasné nouzové postupy zahrnující umožnění osob přistát na Kajmanských ostrovech jako návštěvníci s povolením pracovat dálkově až na 60 dní, zpočátku bez nutnosti mít pracovní povolení.

Povolení pracovat se omezuje na práci ve vztahu k zámořskému úřadu a zámořským klientům, nicméně po vypršení šedesátidenní návštěvnosti Imigrační oddělení prohlásilo, že bude regulovat svůj imigrační status, ačkoli dlouhodobá pracovní povolení zůstávají předmětem běžných požadavků imigračního práva.

Další opatření, která oddělení zavedla, zahrnují v případě potřeby zbavení vízové ​​povinnosti a umožňují osobám, které přijíždějí z Baham přímým letem, a které ztratily nebo někam založily své cestovní doklady, aby mohly vstupovat na území s náhradní identitou.

Příspěvek Kajmanské ostrovy podporují podniky postižené hurikánem Irma pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme