Hong Kong reaguje na ztrátu ratingu

Finanční tajemník, Paul Chan, bagatelizoval nedávné snížení Hongkongského ratingu z investičního stupně AAA na AA+ agenturou Standard & Poor’s. Finanční tajemník podotkl, že tento krok bude mít na území pouze omezený dlouhodobý ekonomický dopad.

Agentura S&P snížila dlouhodobý rating Hong Kongu 20. září po svém rozhodnutí o snížení ratingu pevninské Číny. Ratingová agentura uvedla, že mezi Čínou a Hongkongem jsou silné institucionální a politické vazby, které vyplývají z jeho postavení jakožto zvláštního administrativního regionu Číny. V důsledku toho považujeme oslabení úvěrové podpory Číně za negativní dopad na ratingy v HongKongu nad rámec toho, co vyplývá ze současných silných úvěrových ukazatelů.

Existují obavy, že snížení ratingu by mohlo zvýšit náklady na financování obchodu v Hong Kongu. Finanční tajemník, Paul Chan, ovšem řekl, že není důvod k obavám. „Samozřejmě, že se snížením nesouhlasíme, ale také se nedomníváme, že to ovlivní naši ekonomiku nebo dokonce dlouhodobé vyhlídky, a proto věříme, že není potřeba se obávat.“

Příspěvek Hong Kong reaguje na ztrátu ratingu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme