Jack Dorsey končí jako CEO společnosti Twitter

Jack Dorsey, spoluzakladatel a vedoucí tvář Twitteru, s okamžitou platností odstupuje ze své role generálního ředitele, oznámila v pondělí tisková mluvčí společnosti. Odchod přichází šest let poté, co se Dorsey vrátil do funkce generálního ředitele, aby pomohl dostat Twitter zpátky mezi špičku firem podnikajících na sociální síti.

Jeho cíl se mu splnil, Twitter za jeho působení zaznamenal téměř zdvojnásobení hodnoty svých akcií, dosáhl ziskovosti, vykázal první miliardové čtvrtletí a dnes se řadí k desítce největších sociálních platforem na internetu.

I přes všechny úspěchy však společnost čelila v posledních dvanácti měsících několika nepříjemnostem, mezi které například patří narčení z cenzury související se zablokováním twitter účtu Donalda Trumpa po nepokojích před americkým Kapitolem (právní spory stále trvají) nebo vypořádání se s hospodářskou ztrátou, kterou firma vykázala třetí kvartál tohoto roku.

Otěže společnosti má po Jacku Dorsey převzít dosavadní technický ředitel firmy Parag Agrawal. Toho pak čeká poměrně náročný start jeho nové kariéry, dle interních cílů Twitteru, by měla společnost do konce roku 2023 získat alespoň 315 milionů denních aktivních uživatelů a zdvojnásobit své roční příjmy.

Příspěvek Jack Dorsey končí jako CEO společnosti Twitter pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme