Investice do čínských státních dluhopisů? FTSE Russel jim dává zelenou.

Čínské dluhopisy

FTSE Russel (poskytovatel úspěšných indexů nejen na londýnské burze) je ve světě obchodníků s cennými papíry známý především svým indexem World Governmet Bond Index. WGBI je sestavován z dluhopisů vybraných, investičně atraktivních států. FTSE Russel nyní oznámil záměr zahrnout do indexu také čínské státní dluhopisy.

Očekává se, že tento krok přivede do Číny investici v hodnotě alespoň 100 mld. USD. V tuto chvíli poskytují desetileté čínské státní dluhopisy výnos 3 %, přičemž jsou na trhu k mání v celkovém objemu astronomických 16 bilionů USD. Z tohoto objemu však zahraniční investoři drží méně než 3 % dluhopisů a to by si právě Čína přála změnit, mj. i kvůli zvýšení objemu čínského jüanu – ten v pořadí světového objemu útočí na čtvrté místo za japonským jenem, starokontinentálním eurem a americkým dolarem (s hodnotou své měny si Čína hlavu nedělá, tam drží světové prvenství kuwaitský dinar – ten má nyní hodnotu 76 CZK).

FTSE Russel je již třetí entitou, která čínské státní dluhopisy do svých indexů zahrne. Předtím k tomu došlo v indexech Bloomberg Barclays Global Aggregate Index a J.P. Morgan Goverment Bond Index-Emerging Markets. K samotnému zahrnutí má dojít v říjnu 2021.

Příspěvek Investice do čínských státních dluhopisů? FTSE Russel jim dává zelenou. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme