Dobří holubi se vracejí: Česká zbrojovka opět na burze

Česká zbrojovka na burze

Uběhlo necelých 13 let od doby, kdy tehdejší většinový vlastník skoupil akcie od minoritních akcionářů a stáhl akcie České zbrojovky a.s. z oběhu. Současný vlastník, Česká zbrojovka Partners SE, nyní oznámila propozice nadcházející nabídky akcií na pražské burze. Nabídka bude rozdělena na veřejnou (pro drobné investory) a neveřejnou (pro mezinárodní instituce).

Celkem může být upsáno až 12 milionů akcií v průměrné nominální hodnotě 330 korun. Pokud by se tedy upsaly všechny, získá tak společnost 4 mld. Kč a investoři celkem třetinový podíl. Kromě podílu ve společnosti také Zbrojovka přislíbila rozdělit do dividend třetinu svého zisku.

Česká zbrojovka má na českém i světovém trhu dobré jméno. S takřka stoletou tradicí patří mezi deset největších výrobců ručních palných zbraní na světě, své výrobky vyváží do více než sto zemí světa. Z výtěžku hodlá Zbrojovka financovat především expanzi do USA – tam sice vyváží už dlouhá desetiletí, nyní však plánuje výstavku nového výrobního závodu ve státě Arkansas.

Zbrojovka přijímá objednávky akcií (nejmenší možný počet je 10 kusů) do začátku října. Po prvním říjnu budou akcie volně obchodovatelné na pražské burze.

Příspěvek Dobří holubi se vracejí: Česká zbrojovka opět na burze pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme