Guernsey navrhuje nový rámec finančních služeb

Komise pro finanční služby v Guernsey, která dohlíží na sektor finančních služeb na ostrově, jedná o novém legislativním rámci na podporu růstu půjček, úvěrů a finančních služeb na ostrově.

Rámec obsahuje opatření, která mají sladit zákon ostrova s mezinárodním bojem proti praní špinavých peněz a bojují proti financování norem terorismu a chrání spotřebitele, zejména ty zranitelné, před bezohlednými a převážně neregulovanými věřiteli, jako jsou lichváři a jiní, kteří používají pochybné netransparentní techniky půjčování.

Včetně zvyšování úvěrových standardů je rámec navržený tak, aby byl ostrov atraktivnější pro firmu Fintech, a zahrnuje návrhy týkající se platforem Peer-to-Peer a Crowdfunding. Rámec také určuje inovativní možnosti financování, jako jsou platformy pro tzv. zákazníky z angloamerického právního institutu Customer Due Diligence a zelené investice.

Ředitel Komise pro politiku a inovace v oblasti fiduciárního dohledu,Gillian Browning, poznamenal: “Tento konzultační dokument je pozvánkou pro zákazníky poskytující úvěry, kredit a finance, firmy a zúčastněné strany s cílem, aby pokračovali ve spolupráci s Komisí s vytvářením regulačního režimu, který je přiměřený, chrání spotřebitele, stimuluje ekonomiku a dále rozšiřuje reputaci společnosti Bailiwick jako respektované finanční centrum. ”

Období konzultace bude ukončeno dne 15. září roku 2017.

Příspěvek Guernsey navrhuje nový rámec finančních služeb pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme