Investiční analytik Broker Trust se rozpovídal o kryptoměnách.

Na světě existuje více než 1.300 různých digitálních měn, se kterými obchoduje na celkem sedmi tisících tržištích. Je zjevné, že se nedá sledovat tolik trhů najednou. Dokonce i experti na investice pátrají po větším množství informací, než poskytují články ve světových nebo českých novinách. Investiční analytik společnosti Broker Trust Václav Pech vysvětluje obchodování s kryptoměnami a odpovídá na různé otázky.

Je důležité rozlišit investice a hazard. U investování se počítá s existencí nějaké logické metody, pomocí které si investor vybere podhodnocenou akcii nebo komoditu. Například u ropy nebo kukuřice je podnikatel schopen zkoumat nabídku a poptávku po surovině, vše si vyčte z pravidelných seriózních organizací. Ovšem u kryptoměn takové reporty neexistují. Není možné aplikovat podobnou metodu, a je náročné odhadnout její reálnou hodnotu. Pech tedy říká, že kryptoměny představují gambling a nestálou budoucnost.

Důvodem je podle něj fakt, že digitální měny jsou značně kolísavé. Například to, že v průběhu dvou dní ztratí na své hodnotě více než 20 procent, to se nemusí každému zamlouvat. Je to jako jízda na nebezpečné horské dráze.

Pech tvrdí, že investice do digitálních měn, kryptoměn, vyžaduje dobrodružnou náturu člověka, který se odhodlá investovat do něčeho, co funguje max. pár let, někdy pár týdnů. Osobně preferuje vložit peníze do akcií do společnosti fungující na trhu několik desítek, stovek let, raději než do něčeho záhadného na pět let. Záhadného proto, že se neví, kdo kryptoměny vytvořil.

Pech na závěr sdílel větu svého oblíbeného učitele Larryho Williamse, který řekl: ,,Nechtěj vydělat velké peníze, když si nemůžeš dovolit o velké peníze přijít.” Z toho vyplývá, že základním pravidlem pro bezpečnost je to, že do kryptoměny vložím takovou sumu peněz, o kterou si mohu dovolit přijít.

Příspěvek Investiční analytik Broker Trust se rozpovídal o kryptoměnách. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme