Firma DEK prodala dluhopisy za miliardu

Úspěšným odběrem vlastních dluhopisů se může pochlubit firma DEK. Jedná se o největšího tuzemského prodejce staveních materiálů. V červnu se jí podařilo prodat dluhopisy v nominální hodnotě tří milionů korun za neuvěřitelných 1,101 miliardy. Firmu má ve většinovém vlastnictví Vít Kutnar.

Společnost plánuje investovat do 20 nových poboček v lukrativních českých a slovenských městech. Momentálně DEK prodává na 108 místech.

Finanční ředitel firmy Jan Bolek se nechal slyšet, že „úvěrové financování tímto krokem firma neopouští, ale doplňuje. Jejich cílem je úspěšně zrealizovat investiční plány, které mají aktuál­ně připravené nebo již rozběhnuté.”

Dodal, že polovinu emise DEK již skoupili institucionální investoři jako penzijní fondy nebo pojišťovny. Obchody s touto polovinou emisí firma odstartovala dne 27. června letošního roku. Zhruba 26 % je ve vlastnictví banky v podobě cenných papírů. Zbytek patří soukromým investorům. Bolek radostně poznamenal, že „poptávka dvojnásobně převýšila objem emise“, které zajistila Česká spořitelna a Komerční banka.

V současnosti DEK nehodlá emise nijak navyšovat. V původním plánu přemýšleli o objemu emise ve výši 1,3 miliardy. Zmiňované dluhopisy mají splatnost do roku 2023 s pohyblivým úrokovým výnosem. Takové podmínky investorům umožňují výnosy 3,8 %, v minimální podobě se jedná o 2,2 %.

Příspěvek Firma DEK prodala dluhopisy za miliardu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme