Bitcoin zažívá nejstabilnější období po dlouhé době

Pro bitcoin byly doposud typické nestabilní ceny. Ke konci srpna se ale situace výrazně zlepšila. Kurz této nejpopulárnější digitální měny je mezi 6250 a 6600 dolarů. Během prázdnin se cenová hladina ustálila. V červenci se její volatilita vyšplhala téměř na 3 %.

V roce 2009 vůbec poprvé vznikl bitcoin a začal se používat jako náhradní možnost pro oficiální měny. Po nějaké době se z něj stala přední světová virtuální měna. Vytváří se pomocí sítě počítačů se specializovaným softwarem, který byl naprogramován tak, že uvolňuje nové virtuální mince s přiměřeně se zpomalující rychlostí. Naprostou výhodou je fakt, že na něj nemají vliv centrální banky, či samotná vláda.

K podobné stabilizaci ceny bitcoinu došlo naposledy minulý rok na jaře. Tuto informaci zveřejnila poradenská firma Diar Research, která rovněž zdůraznila, že i během umírněného období neprobíhá větší množství bitcoinových plateb. Paradoxně je hranice plateb za poslední dva roky nejnižší.

Podle Diaru si bitcoin prochází krizí kvůli vlastnímu úspěchu. V roce 2017 jeho cena vzrostla téměř o 20 násobek. „Bitcoin si tak přitáhl ve své historii bezprecedentní masovou pozornost“. Výsledkem je, že dnes představuje spíše nový druh aktiv, který tlačí na nervy jednotlivých investorů, namísto původní funkce, kterou bylo jednoznačně platidlo, domnívá se poradenská firma.

Příspěvek Bitcoin zažívá nejstabilnější období po dlouhé době pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme