Čína zpřístupnila finanční služby zahraničním firmám

Čínská lidová banka se zavázala, že učiní opatření k významnému otevření čínského odvětví finančních služeb pro zahraniční konkurenci, a to na základě oznámení prezidenta Xi Jinpinga o otevření trhu.

Změny, které budou provedeny v následujících měsících, zahrnují odstranění omezení zahraničního vlastnictví pro banky a správcovské společnosti, rovné zacházení s domácím i zahraničním kapitálem a současně umožnění zahraničním bankám zřídit si pobočky a dceřiné společnosti.

Strop zahraničního vlastnictví bude navýšen na 51 % u obchodníků s cennými papíry, správců fondů, obchodníků s futures a životních pojišťoven, přičemž horní hranice bude zcela zrušena za tři roky.

Ruší se i požadavek na podílové fondy obchodující s cennými papíry, které nově nebudou muset mít jako akcionáře minimálně jednoho místního obchodníka s cennými papíry.

Denní akciová kvóta, vztahující se na přeshraniční obchody mezi hongkongskými a kontinentálními akciovými trhy se zvýší ze 13 mld. CNY na 52 mld. CNY na investice v Šanghaji a Shenzen, zatímco investice v Hongkongu budou moci růst až na 42 mld. CNY. Toto opatření již vstoupilo v platnost 1. května 2018.

Způsobilí zahraniční investoři budou moci v Číně poskytovat služby pojišťovacích agentů a likvidátorů a budou se rušit i omezení oblastí, ve kterých mohou zahraniční pojišťovací a makléřské společnosti podnikat. Ve vztahu k místním společnostem se bude uplatňovat princip rovného zacházení.

Lidová banka také oznámila přípravné práce na iniciativě „Shanghai-London Stock Connect“, která bude spojovat akciové trhy v Londýně a Šanghaji.

Příspěvek Čína zpřístupnila finanční služby zahraničním firmám pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme