Vítkovice Steel jsou na tom lépe než kdy předtím.

Největší výrobce ocelových plechů v ČR a vedoucí výrobce válcovaných výrobků z oceli v Evropě, Vítkovice Steel, si loni přišel k neuvěřitelným ziskům. Provozní zisk činil 421 miliónů korun před zdaněním. Ve srovnání s rokem 2016 se jedná o nárůst o 47 milionů korun. Firma již čtyři roky vlastní skupinu soukromých investorů. Pracuje v ní asi 940 zaměstnanců.

V roce 2015 byl podnik v Ostravě nucen zavřít svoji ocelárnu z finančních důvodů. Generální ředitel Dmitrij Ščuka konstatoval, že šlo o racionální krok. Ačkoli firma přišla o menší zakázky, z ekonomického hlediska došlo k rapidnímu zlepšení a vytvoření konkurenčního prostředí. Mají různé smlouvy s dodavateli mezi sebou konkurujícími, tudíž Vítkovice Steel v současnosti nabývá lepších cen. Ščuka je s chodem firmy více než spokojen. Zdůraznil, že se podnik stabilizoval a v minulém roce vyrobil až 401 000 tun plechů a výpalků, do toho 146 000 tun těžkých profilů. Rovněž připomenul investice firmy do ekologie. „Bez dotace jsme investovali 47 miliónů do modernizace Těžké profilové trati, čímž jsme dosáhli snížení spotřeby zemního plynu o 17 procent a snížení objemu emisí oxidu uhličitého a oxidů dusíku o 42 procent,“ říká ředitel.

Vítkovice Steel přichází se třemi novými výrobky. Jednak štětovnice a dva druhy těžkých profilů určených pro stavby v těžkých podmínkách, kde je kladen důraz na odolnost. Do budoucna firma plánuje i využití pozemku po zrušené ocelárně. Ještě tento rok by mohli starou budovu zdemolovat. Poté pozemek buď prodají nebo jej vloží do společného podniku s nějakým investorem.

Příspěvek Vítkovice Steel jsou na tom lépe než kdy předtím. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme