CEFC plánuje prodej svého globálního realitního portfolia. V sázce je až 65 miliard korun.

newspaper-1081412_1920

Čínský konglomerát CEFC China Energy se údajně chystá prodat své globální realitní portfolio, které má hodnotu více než 65 miliard korun. Součástí portfolia jsou i nemovitosti u nás. Z dostupných informací agentury Bloomberg vyplývá, že se tento prodej českého majetku nijak týkat nebude.

Prodávat se mají kancelářské budovy, hotely nebo průmyslová zařízení. Většinou se jedná o nemovitosti s hlavním sídlem ve velkých čínských městech. Některé podniky mají ovšem zázemí v Evropě nebo v Americe.

CEFC v ČR spravuje aktiva v hodnotě minimálně 1,5 miliardy eur, což je asi 38 miliard korun. Momentálně se hodně v médiích hovořilo o šéfovi CEFC a zároveň poradci Miloše Zemana Jiu Ťien-mingovi, který je podezřelý z porušení zákona.

Firma CEFC v tuzemsku zaměstnává asi 4000 lidí. Česká republika představuje hlavní sídlo jejich evropských aktivit. V jejím vlastnictví jsou kromě výše zmíněných nemovitostí i hotely Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague v Praze. V listopadu před dvěma lety firma koupila pražský administrativní komplex Florentinum, zatímco v roce 2017 odkoupili zrekonstruovanou budovu v pražské ulici Na Poříčí.

Někteří možná neví, že CEFC u nás disponuje i významnými podíly v podnicích jako ŽĎAS, Pivovary Lobkowicz nebo fotbalový klub SK Slavia Praha.

Příspěvek CEFC plánuje prodej svého globálního realitního portfolia. V sázce je až 65 miliard korun. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme