Bulharsko nechce mít s odkupem aktiv firmy ČEZ nic společného

Společnost ČEZ vstoupila na trh do Bulharska na konci roku 2004. Celkem obslouží na 3 miliony zákazníků, nejvíce v západní části země. Plně funkční je jak distribuční, tak prodejní společnost. ČEZ se rozhodl prodat svá aktiva kvůli dlouhotrvajícím sporům s místními úřady. V balíčku prodávaných společností je sedm firem: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oresec a Bara Group.

V úterý bulharský ministr financí Vladislav Goranov oznámil, že se bulharská vláda nebude jakkoli podílet na převzetí aktiv české energetické firmy ČEZ. Tato informace pravděpodobně překvapila mnohé, jelikož ještě na začátku března kabinet všude hlásal, že chce mít kontrolu nad tímto majetkem, aby se ujistil, že se dostane do rukou koncovým odběratelům energie.

Dle dostupných informací médií měl Goranov promluvit před Parlamentním výborem a prohlásit, že „bulharský stát nemá v úmyslu se žádným způsobem podílet na akvizici, ať částečné, či úplné, v zahájené a zatím nedokončené transakci týkající se aktivit ČEZ na území Bulharska. “

S jeho tvrzením zásadně nesouhlasí předsedkyně Bulharské socialistické strany (BSP) Kornelija Ninovová. Nerozumí náhlé změně názoru kabinetu ohledně účasti státu na odkupu aktiv nejznámější české energetické společnosti. Domáhala se vysvětlení přímo od premiéra vlády Bojka Borisovova, který ale na jednání komise nedorazil. Domnívá se proto, že jeho nepřítomnost naznačuje jisté machinace a skutečnost, že možná vláda hájí zájmy někoho dalšího. Má za to, že za rozhodnutím neangažovat se v odkupu aktiv stojí sám premiér, ne celá vláda.

Příspěvek Bulharsko nechce mít s odkupem aktiv firmy ČEZ nic společného pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme