CARICOM silně nesouhlasí s novou černou listinou Evropské unie

Společenství v Karibiku (CARICOM) vyjádřilo “silné námitky” k nedávnému označování některých svých členských států Evropskou unií za nespolupracující daňové jurisdikce.

Generální tajemník CARICOM, Irwin LaRocque, popsal černou listinu EU u některých členských států jako “svévolné a trestné”.

LaRocque poukázal na to, že jiní určovači norem neoznačili členy CARICOMU za nespolupracující jurisdikce, včetně Finanční akční skupiny a Globálního fóra pro transparentnost a výměnu informací pro daňové účely Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Řekl: ,,Toto rozhodnutí EU bylo založeno na novém a jednostranně stanoveném kritériu, které překračuje obecně uznávané mezinárodní standardy daňové transparentnosti a odpovědnosti, nad čímž se naše země hojně pozastavují již několik let.”

“CARICOM se silně staví proti tomuto seznamu našich členských států a vyzývá EU, aby odstranila naše členské státy z tohoto zhoubného seznamu. ” Dodal, že CARICOM je připravena projednat tuto záležitost s Evropskou radou.

LaRocque také řekl, že hlavním důsledkem “černého seznamu” je odebrání služeb korespondenčního bankovnictví ze strany některých mezinárodních bank. Řekl, že to má “škodlivý dopad na obchodní a finanční operace” ekonomiky regionu.

Příspěvek CARICOM silně nesouhlasí s novou černou listinou Evropské unie pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme