Bitcoin si prošel nejhorším kvartálem v historii. Výkyvy cen jsou ale podle některých normální.

Bitcoin si letos prošel historicky nejhorším čtvrtletím. Tato nejrozšířenější kryptoměna od začátku letošního roku přišla o téměř polovinu své ceny, výjimkou nejsou ani ostatní virtuální měny. Momentálně se kurz bitcoinu dále propadá, první neděli v tomto měsíci se pohyboval pod hranicí 7 tisíc dolarů za jednu minci.

Počátkem nového roku kurz činil 13 400 dolarů, a ve druhé polovině prosince se vyšplhal na neuvěřitelných 20 tisíc dolarů za virtuální minci. V tomto období se ale objevily názory mnoha analytiků, kteří začali upozorňovat na potenciální bublinu. Proslulý ekonom Nouriel Roubini se odvážil bitcoinu připsat nulovou hodnotu.

Podle příznivců bitcoinu jde ale o přirozený cyklus. Odborník na kryptoměny Charlie Schrem se nechal slyšet, že „sestupný trend pokračuje, ale nejde o nic, čeho by se měli dlouhodobí investoři obávat.“ Dodává, že investoři s vidinou rychlého zbohatnutí, oblast virtuálních měn již opustili.

V současnosti se vydatně pracuje na zlepšení fungování kryptoměn. Přesto všechno se v meziročním srovnání cena bitcoinu stále pohybuje sedmkrát výše. Někteří investoři podotýkají, že hluboké výkyvy cen do obchodování s kryptoměnami patří.

Příspěvek Bitcoin si prošel nejhorším kvartálem v historii. Výkyvy cen jsou ale podle některých normální. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme