Bermudy přišly s tím, že zvyšují zahraniční investice

Hodnota zahraničních portfoliových investičních aktiv na Bermudách vzrostla v roce 2016 o osm procent, a to zejména díky růstu celkových aktiv v odvětví pojištění na ostrově.

Tato zjištění jsou dohledatelná v nejnovějším “Koordinovaném portfoliu investičního průzkumu”, který byl vydán Monetárním úřadem Bermudy, což je regulátor finančních služeb na celém ostrově. Tento průzkum zkoumá a měří ekonomiku bermudských zahraničních portfoliových investičních aktiv, do kterých patří obchodovatelné finanční nástroje, jiné než přímé investice nebo rezervní aktiva, která jsou vydaná nerezidenty.

Průzkum ukazuje, že zahraniční portfoliová investiční aktiva na Bermudách dosáhla ke dni 31. prosince roku 2016 na neuvěřitelných 546 249 milionů amerických dolarů. Dluhové cenné papíry představují 82 procent z celkového počtu, přičemž 93 procent těchto cenných papírů tvoří dlouhodobé dluhové cenné papíry.

Americké holdingy ve Spojených Státech opět ovládly zahraniční portfoliová investiční aktiva na Bermudách, které představují 58 procent, což činí nárůst asi o sedm procent od roku 2015.

Sektor pojišťovnictví silně dominovalo bermudským zahraničním portfoliím svým vlastnickým podílem 84 %, který následoval za investičními fondy se 14 % a bankami se dvěma procenty.

Zmiňovaný průzkum je součástí komplexního mezinárodního průzkumu s názvem Mezinárodní Měnový fond (IMF). Ostrov Bermudy prohlašuje, že jeho účast v IMF průzkumu přispívá k lepšímu pochopení ostrova jako mezinárodního finančního centra a jeho vlivu na globální finanční zprostředkování.

Příspěvek Bermudy přišly s tím, že zvyšují zahraniční investice pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme