Zpět ke kořenům – Domino’s Pizza slaví Bitcoin Pizza Day

Pizza a bitcoin

Navzdory řadě nešťastných příhod, které v uplynulých čtrnácti dnech postihly bitcoin, pilotní kryptoměna dlouhodobě stále hlouběji proniká do obecného povědomí i na trh. Přirozeně se tedy objevují nové způsoby využití kryptoměny. Vedle možnosti platit kryptoměnami za produkty a služby (i když ani na ty není zcela spoleh, že, Teslo) je tu také možnost vyplácet v kryptoměně mzdu svým zaměstnancům. Donedávna byl tento způsob výplaty mzdy spojen především se subjekty, jejichž předmět činnosti s kryptoměnami přímo souvisí.

Nyní však s podobným konceptem přišla největší z nizozemských franšíz amerického fast foodového řetězce Domino‘s Pizza. 16 poboček franšízy svým zaměstnancům nabídne možnost vyplatit částku, která přesáhne jejich minimální mzdu (pozn.: nizozemský právní řád určuje minimální mzdu individuálně, v závislosti na věku zaměstnance a odpracovaných hodinách), v bitcoinech. Zejména mladým zaměstnancům (u kterých provozovatel franšízy především předpokládá, že budou mít o využití tohoto režimu vyplácení mzdy zájem) tak chce Domino’s Pizza usnadnit pravidelné investování do kryptoměn.

Není náhodou, že si Immensus Holding (provozovatel dotčených poboček Domino’s Pizza), vybral pro oznámení inovace právě 22. květen. Toto datum je totiž kryptoměnným nadšencům známé jako Bitcoin Pizza Day. Téhož dne v roce 2010 provedl Laszlo Hanyecz první komerční (a také pravděpodobně nejdražší) transakci bitcoinem. Koupil tehdy za 10.000 bitcoinů dvě pizzy – každá z nich by i dnes, v době, kdy hodnota kryptoměny značně poklesla, stála přes 170 milionů USD.

Příspěvek Zpět ke kořenům – Domino’s Pizza slaví Bitcoin Pizza Day pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme