Warren Buffett přehodnocuje svůj postoj ke kryptoměnám

Jed na krysy a pohlavní choroba. I takto se v minulosti vyjadřoval Warren Buffett a jeho věrní z holdingové společnosti Berkshire Hathaway o kryptoměnách a té části fintechu, která se jimi zabývá. Warren Buffett coby výkonný ředitel a největší akcionář společnosti, v kuloárech občas přezdívaný jako „věštec z Omahy“, je známý svými opatrnými a zpravidla úspěšnými investicemi v průběhu celé jeho investiční kariéry. Přičemž pokud se mistr tesař přece jenom utne, obvykle nemá chyba na portfolio Berkshire Hathaway zvlášť dramatický dopad – srovnejme například prodej části akcií Apple v roce 2020 za 11 miliard USD s prodejem desetiprocentního podílu ve společnosti za 800 USD Ronaldem Waynem.

Nyní Berkshire Hathaway prodala akcie Mastercard a Visa v hodnotě celkem přes 3 miliardy USD. Zároveň koupila akcie brazilské Nubank v hodnotě 1 miliardy USD. Jedná se přitom o banku, jejíž portfolio služeb se ve značné míře týká právě kryptoměn. Přičemž speciálně Latinská Amerika je regionem, kde je vzhledem k vysokým transakčním poplatkům klasických bank a dalším nešvarům služeb tamějších finančních institucí, největší poptávka po inovativních fintechových řešeních – zdaleka se přitom nejedná pouze o El Salvador.

Jeden ze stěžejních představitelů „staré školy investorů“ tak nepřímo zvyšuje svou expozici vůči kryptoaktivům, aniž by investoval přímo do některé z kryptoměn a musel přiznat, že se v jejich prvotním odsouzení unáhlil. Budou jej následovat další nevěřící Tomášové?

Příspěvek Warren Buffett přehodnocuje svůj postoj ke kryptoměnám pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme