Čínská monetární politika láká investiční banky
Vzhledem k nejistotě ohledně právní regulace nejen technologických gigantů (připomeňte si zde), která v Číně panuje přinejmenším od minulého léta, byli donedávna velcí investoři ohledně investic v Číně ostražitější než obvykle. To by se však nyní mělo mj. dle analytiků velkých investičních bank Credit Suisse a Goldman Sachs změnit. Svůj podíl na tom má zejména uvolňování měnové politiky v Číně, zatímco ve většině zemí ekonomicky vyspělého světa naopak dochází k jejímu přitvrzování vzhledem ke snaze přibrzdit inflaci.
Co do regulace stále panuje určitá nejistota vzhledem k blížícímu se 20. Sjezdu Komunistické strany Číny, který se po pěti letech bude konat koncem letošního roku a na němž dochází k volbě, a tedy možné obměně vedoucích představitelů. Ostatně tato regulatorní nejistota je také důvodem, proč optimismus ohledně zahraničních investic do čínských akcií prozatím nesdílí např. J. P. Morgan.
Dle analýzy Goldman Sachs je nicméně jak regulatorní nejistota, tak v tuto chvíli relativně silný americký dolar oproti čínskému yuanu, již zahrnuta v ceně, za kterou je nyní možné čínské akcie koupit. Posledním relevantním faktorem je potom dle Goldman Sachs očekávaný vládní stimulační plán, k jehož vyplácení má dojít nejpozději v březnu.
Příspěvek Čínská monetární politika láká investiční banky pochází z Parker & Hill