Víkendový výpadek proudu v Xinjiang dočasně odstavil i čtvrtinu těžební kapacity bitcoinu

Cena bitcoinu

V souvislosti s bitcoinem (a kryptoměnami obecně, i když u bitcoinu je tento jev pozorovatelný nejlépe) už jsme se na našem webu zmiňovali i o jeho volatilitě, která je vyšší než u klasických fiat měn. O víkendu se tato volatilita projevila z ne zcela obvyklého důvodu.

Po nehodě spojené se zaplavením uhelného dolu v čínské provincii Xinjiang došlo v celé oblasti k rozsáhlé kontrole rozvodných sítí, spojené s výpadkem proudu. Co má ale zatopený důl společného s volatilitou bitcoinu? Kromě uhelných dolů jsou v Xinjiangu umístěna také zařízení, generující třetinu hashrate (pozn.: jednotka, pomocí které lze měřit výkonnost těžby kryptoměn) Číny a tedy čtvrtinu světové těžební kapacity. Vzhledem k výpadku proudu tak po 48 hodin zůstali těžaři kryptoměn (informace o stavu odčerpávání vody z dolů se nám získat nepodařilo) v nucené nečinnosti.

Snížení těžební kapacity se tak projevilo na prudkém poklesu hodnoty bitcoinu o 8,5 %. Energetický výpadek však již skončil, těžební kapacita je zpět na původní úrovni; pokles ceny bitcoinu se tak jeví jako příležitost naskočit do rozjetého vlaku, který na chvíli nečekaně zpomalil, než zas začne zrychlovat (heads up pro všechny, kteří si na 10.000 USD za bitcoin řekli, že už je na první investici do této kryptoměny pozdě).

Příspěvek Víkendový výpadek proudu v Xinjiang dočasně odstavil i čtvrtinu těžební kapacity bitcoinu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme