Veletrh v Německu v půlce ledna přilákal i řadu českých firem.

Ve dnech 16. až 18. ledna 2018 se v německém Norimberku konal veletrh Euroguss zaměřený na lití pod tlakem a s tím související průmyslové obory. Veletrh zabral tři haly norimberského výstaviště. České firmy z oboru slevárenství se akce zúčastnily za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu.

Letošní veletrh přilákal nejvíce návštěvníků v historii spolu s největším množstvím vystavovatelů, a to 641. Z celkového počtu vystavujících polovina dorazila ze zahraničí, například z Itálie, Turecka, Španělska, České republiky a Rakouska. Za ČR vystavovalo celkem 14 firem. Celý soubor veletrhů navštívilo přes 15 tisíc odborníků na zpracování kovů, z oborů strojírenství, stavebnictví a automobilového průmyslu.

Čerstvou novinkou mezi hliníkovými výrobky společnosti ČZ, a.s., která na veletrh jezdí pravidelně, bylo víko pro motor traktoru John Deere. Díky příležitosti jako je tato může firma rozvinout svoji dosavadní spolupráci v oblasti turbodmychadel se světově proslulým výrobcem traktorů. Společnost ČZ, a.s. příští rok oslaví krásných 100 let, a její zástupce Přemysl Papež věří, že návštěva takové události jí pomůže pokračovat v úspěšné strojírenské výrobě.

Další firmou, která oceňuje možnost prezentace vlastní společnosti na veletrhu v Německu je Alutex, s.r.o. rovněž zabývající se tlakovým litím hliníku. Zaměstnanec Karel Janoušek uvedl, že díky této akci se společnosti podařilo získat kvalitní kontakty do celého světa. Také se jim naskytl náhled na nejmodernější technologie v oblasti lití hliníku.

V rámci doprovodného programu se druhý den veletrhu zúčastnili i studenti SPŠS z Plzně a SOŠ Vyškov. Pro většinu z nich se jednalo o první návštěvu takové akce, proto je z jejich reakcí patrné nadšení. Cílem bylo žáky nasměrovat správným směrem do jejich budoucnosti.

Zástupce Svazu sléváren Josef Hlavinka se nechal slyšet, že v rámci veletrhu proběhlo i setkání odborné skupiny tlakového lití Evropské Slévárenské Asociace (CAEF), kterého se zúčastnili zástupci ze 14 zemí Evropy, včetně České republiky.

Příspěvek Veletrh v Německu v půlce ledna přilákal i řadu českých firem. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme