V Miami testují kryptohypotéku

Domníváte se, že extrémně volatilní aktivum, jakým jsou kryptoměny, je přímým protikladem dekády trvajícího závazku – hypotéky? Analytici miamské banky Milo zastávají odlišný názor. Dle vyjádření banky se zájemci o hypotéku, kteří zároveň drží kryptoměnu, dostávají v souvislosti s držením kryptoaktiv do značně nevýhodného postavení. Pokud chtějí za kryptoměnu koupit nemovitost (nebo se kvalifikovat pro poskytnutí hypotéky), musí nejprve svá aktiva přeměnit v klasickou fiat měnu. Tím se však v lepším případě vystaví nežádoucí daňové povinnosti – v tom horším pak o několik měsíců později vidí růst hodnoty aktiv, která byli za účelem koupě nemovitosti nuceni přeměnit v aktiva, jejichž hodnota naopak neroste.

Milo nyní přichází s řešením nastíněného problému – nabízí možnost doložit naspořenou částku, která je podmínkou pro úspěšnou žádost o hypotéku, právě kryptoměnou, respektive bitcoinem. Odpadá tedy martyrium z předchozího odstavce. Služba má být dostupná jak pro občany USA, tak pro cizince – jejím prostřednictvím je možné koupit nemovitost na území USA.

Otázkou zůstává, jakým způsobem Milo vyřeší zmiňovaný problém volatility, potažmo o kolik více bitcoinu než USD bude potřeba, aby se pokrylo riziko propadu hodnoty kryptoměny. Banka nyní spustila poskytování nového typu hypotéky v omezeném režimu a předpokládá její zpřístupnění široké veřejnosti v první polovině letošního roku.

Příspěvek V Miami testují kryptohypotéku pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme