Ruská centrální banka navrhuje zákaz obchodování a těžby kryptoměn

Ruská centrální banka ve čtvrtek navrhla zakázat používání a těžbu kryptoměn na ruském území s odkazem na ohrožení finanční stability, blahobytu občanů a suverenity své měnové politiky. Tento t‎ýden je to pak již druhá velká země, která vyjádřila obavy nad používáním kryptoměn. (Na začátku t‎ýdne jsme vás informovali o restriktivním přístupu ke kryptoměnám ze strany pakistánsk‎ých autorit, připomeňte si zde).

Podle předběžných návrhů banky by Rusko mělo zakázat veškeré operace s kryptoměnami, včetně investování do kryptoměn, směny kryptoměn za tradiční měnu, používání kryptoměn jako platebního prostředku a těžby kryptoměn. Pro zemi, která je momentálně třetím největším světovým hráčem v těžbě kryptoměn a kryptoměny obecně jsou mezi občany velice oblíbené, by to znamenalo opravdu velk‎ý zásah.

Dle vyjádření zástupců největších rusk‎ých těžebních společností, není postoj centrální banky překvapením. Návrh je pouze zopakováním stávající pozice banky, která se ke kryptoměnám staví kriticky již delší dobu. I přes to však zůstavají zástupci kryptoměnového průmyslu v Rusku optimističtí, pravděpodobnost úplného zákazu je dle nich nereálná a centrální banka dříve nebo později ustopí technologickému pokroku a dá kryptoměnám zelenou.

Příspěvek Ruská centrální banka navrhuje zákaz obchodování a těžby kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme